Przedsiębiorca

Jakie są zalety kontenerów biurowych?

Michał Wolański
paź 6 2020

Kontenery biurowe wykorzystuje się najczęściej jako przestrzenie biurowe na placach budowy oraz jako punkty biurowe na deweloperskich osiedlach. Powody są dość oczywiste: inwestorzy i deweloperzy potrzebują mieć swoje biura blisko terenów, gdzie pracują budowlańcy czy mieszkają mieszkańcy, a przenośne i niedrogie w utrzymaniu biuro to idealne rozwiązanie. Nie wymaga dużych inwestycji, łatwo można je zdemontować - kontenery biurowe doskonale wpisują się w potrzeby dzisiejszych przedsiębiorców. W tym artykule zastanowimy się nad tym jakie są ich zalety. Zapraszamy do lektury.

Pierwsza zaleta, którą de facto wymieniliśmy już na starcie, to uniwersalność kontenerów biurowych. Są rozwiązaniem, które daje firmom pełną dowolność i swobodę w działaniu. Kontener można wynająć lub wypożyczyć, można postawić większy lub mniejszy, istnieje możliwość bogatszego i bardziej budżetowego wyposażenia. Kontenery świetnie sprawdzają się zarówno w zimę jak i w lato, są nowoczesne, mobilne i relatywnie niedrogie. Ten miks zalet sprawia, że tak wielu przedsiębiorców decyduje się na nie - nie dlatego, że są najlepsze w jednej rzeczy, ale dlatego że są znakomite na wielu płaszczyznach.

Kolejną zaletą kontenerów biurowych jest ich łatwość w montażu i demontażu. Jest to istotne z perspektywy branży budowlanej, gdzie tereny budowy potrafią zmieniać się czasami nawet z miesiąca na miesiąc, a administracja, zarząd i marketing musi przecież gdzieś pracować. Przy okazji, biuro które jest zaraz obok budowy, to znakomity sposób na bliższą relację biura z pracownikami fizycznymi. Wielu przedsiębiorców decyduje się na kontenery biurowe blisko placów wykonawczych, by mieć jak najlepszy kontakt z całą firmą.

Wymieniając zalety kontenerów biurowych nie można zapomnieć o ich modułowej budowie. Pozwala ona na pełne dopasowanie kontenera do potrzeb danego przedsięwzięcia. Chodzi zarówno o wyposażenie, jak i ogólnie o budowę biura. Wyposażenie może bardzo różnić się w zależności od wymagań klienta; w kontenery mogą być rolety (z oknami antywłamaniowymi), grzejnik elektryczny, pełna instalacje elektryczna i oświetleniowa, meble biurowe, klimatyzacja, a czasami nawet łóżka i wyposażenie mieszkalne. Istnieje pełna dowolność w tej kwestii i można zaplanować albo pełny pakiet udogodnień, albo roboczą, bardziej budżetowa wersję. Podobnie można dowolnie zaplanować liczbę pokoi i ich rozmieszczenie - oczywiście o ile rozważamy kupno, a nie wynajem kontenera. Wówczas musimy pogodzić się z dopasowaniem się do już gotowych rozwiązań.

A jeśli mowa o wynajmie lub kupnie, to jest to dobry moment by omówić wydajność finansową kontenerów biurowych. Jeśli przedsiębiorca dysponuje funduszami, by kupić takie mobilne biuro, wówczas może korzystać z niego przez cały rok, przenosząc z miejsca w miejsce, a miesięczny koszt utrzymania kontenera będzie niższy niż w przypadku wynajmu. Wynajem z kolei będzie idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy albo nie mają większego zaplecza finansowego, albo po prostu nie mają potrzeby korzystania z takiego rozwiązania dłużej niż przez jeden, konkretny okres. Na wctron.pl dowiesz się więcej na temat możliwości kupna lub najmu kontenera biurowego. 

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *