Natura i zdrowie

Co piją sportowcy?

Michał Wolański
wrz 13 2019

W ostatnim czasie bardzo wiele mówi się i pisze o tym, jak duże znaczenie mają elektrolity dla właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że zapominamy o tym, że te wszelkiego rodzaju sztuczne produkty ze sklepów, odznaczają się niewielką zdolnością wchłaniania przez organizm.

Picie jest istotne

Bardzo wiele osób uznaje, że należy wypijać duże ilości wody, podczas gdy ona wypłukuje z organizmu nie tylko wszelkiego rodzaju pozostałości przemiany materii i oczyszcza nasza krew, ale potrafi wypłukać również cenne minerały, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Właśnie dlatego należy pilnować tego, ile właściwie wypijamy wody w ciągu dnia i wprowadzać różne inne napoje, które także będą mogły okazać się prawdziwym wybawieniem jeśli chodzi o funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego lekarze z jednej strony zachęcają do wypijania odpowiedniej ilości płynów, z drugiej zaznaczają, by nie wypijać samej wody. W jaki sposób można będzie sobie z tym poradzić? Otóż niezwykle duże znaczenie ma nie tylko to, ile pijemy, ale co. Na to drugiej mamy znacznie większy wpływ niż początkowo każdy zakłada.

Pijemy soki

Bardzo dobrą alternatywą dla wody, są wszelkiego rodzaju soki. Tym większe ma to znaczenie w sytuacji, gdy samodzielnie będziemy je robili w domu. Dlatego bez względu na wszystko należy już dziś zastanowić się nad tym, jak początkowo podchodziliśmy do ich wyciskania, by móc robić to regularnie. Od czasu do czasu pewne warzywa czy owoce są znacznie tańsze, tak więc można będzie w naprawdę krótkim czasie zobaczyć, że robiąc soki w domu, nie trzeba będzie płacić ogromnych kwot pieniędzy. Bardzo dobrym rozwiązaniem, które jednocześnie dostarcza ogromną ilość witamin, jest sok z buraka. Informacje o przygotowaniu i właściwościach buraków można uzyskać tutaj: https://www.gazetamedycyna.pl/sok-z-buraka-ile-ma-kalorii-przepis-ile-pic-dziennie/

Kolejnym rozwiązaniem jest oczywiście mieszkanka warzyw na sok, którą każdego dnia można modyfikować wedle własnego uznania. Pijąc szklankę soku każdego dnia, można wzmocnić cały organizm, ale jednocześnie taki sok jest doskonałą alternatywą dla wody mineralnej. Dlatego można już dziś zainteresować się warzywami, które obecnie są tanie, by wiedzieć, z jakich można skomponować soki na kolejne dni. Jeśli chodzi o wzmocnienie odporności, polecana jest ciepła woda z cytryną o poranku, ponieważ zawiera w sobie nie tylko witaminy, ale również doskonale oczyszcza organizm.

Podczas gdy wielu sportowców pije elektrolity, są jeszcze tacy, którzy stawiają na wszystko to, co naturalne. Oznacza to, że każdy ma szansę na to, by poprawić stan swojego organizmu, jeśli tylko w sposób regularny będzie spożywał warzywa i owoce, nawet jeśli będzie to w formie soków. Dla wielu osób niezwykle pomocny jest syrop z cebuli, na który przepis można liczyć tutaj: https://www.gazetamedycyna.pl/syrop-z-cebuli-rozne-przepisy-jak-zrobic-jak-przechowywac-i-na-co-pomaga/

W zależności od tego, jakich witamin brakuje organizmowi, należy je stale uzupełniać. To szczególnie istotne, gdy prowadzi się aktywny tryb życia, ponieważ wraz z potem wydalane są elektrolity, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *