Inne

Perfekcyjna opalenizna na jesień

Robert Michoń
cze 20 2016

Słoneczne dni powoli się kończą, a wraz z nimi odchodzi opalenizna. Można ją jednak utrzymać używając samoopalaczy. Niestety często omijamy takie produkty, ponieważ boimy się smug, cieni i plam, które po aplikacji mogą pozostać na naszej skórze.

Jak prawidłowo nakładać samoopalacz?

Należy pamiętać, że nakładanie samoopalacza nie rozpoczyna się tylko w momencie, kiedy już ten samoopalacz nanosimy na skórę, ale cały proces zaczyna się dzień wcześniej, ponieważ skórę należy odpowiednio przygotować – tłumaczy Magda Marczyńska, szkoleniowiec St. Moriz. Pierwszym krokiem jest zrobienie peelingu, aby złuszczyć martwy naskórek. Ważna jest też depilacja miejsc na ciele, na które będziemy nakładać produkt.  Samoopalacz aplikowany na oczyszczoną skórę będzie się lepiej rozprowadzał, a kolor będzie nałożony bardziej równomiernie.

Samoopalacz na jesień

Opalenizna uzyskana dzięki samoopalaczom utrzymuje się około pięciu dni. Jak tłumaczy Magda Marczyńska, żeby uzyskać naturalny efekt, najlepiej jest aplikować produkt co trzy lub cztery dni. Samoopalacze najczęściej można znaleźć w dwóch odcieniach – średnim i ciemnym. Osoby z jasną karnacją często boją się, że będą wyglądały pomarańczowo, albo nienaturalnie, jednak nie należy się obawiać, ponieważ często jest tak, że samoopalacz dostosowuje się do koloru skóry, a jak efekt się nie podoba, to można go po prostu zmyć.

Źródło: newsrm.tv

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *