Natura i zdrowie

Depilacja laserowa – sposób na idealnie gładką skórę

Dorota Plichta
cze 12 2019

depilacja laserowa

Natura bywa niesprawiedliwa i często obdarza nas owłosieniem w miejscach, które wolelibyśmy by pozostały gładkie. Zwłaszcza kobiety są skore pozbywać się ze swojego ciała włosów, które rosną gdzie indziej niż na ich głowie. Ze względów estetycznych, ale i higienicznych, usuwaniem owłosienia interesuje się również coraz więcej mężczyzn. Jednym z zabiegów pozwalających na dłużej cieszyć się idealnie gładką skórą jest depilacja laserowa. Na czym polega ten zabieg i gdzie bezpiecznie go wykonać w Warszawie?

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, który możemy bezpiecznie wykonać jedynie u profesjonalisty. Pozwala on na pozbycie się zbędnego owłosienia na bardzo długi czas. To rodzaj terapii, która na stałe usunie włoski i pozwoli nam cieszyć się gładką skórą przez cały rok. W celu wykonania depilacji laserowej używa się promieni, które są emitowane przez laser. Działają one na zewnętrzną część skóry, a także przenikają do wnętrza mieszka włosowego i niszczą cebulkę włosa.

Dlaczego warto wykonać depilację laserową?

Istnieje bardzo wiele zabiegów pozwalających na pozbycie się niechcianego owłosienia. Wiele takich zabiegów możemy samodzielnie wykonać w domowym zaciszu. Należy do nich najtańsza i najpopularniejsza golarka, a także kremy lub plastry do depilacji. Można również zakupić depilator działający elektronicznie. Należy jednak pamiętać, że efekty tego typu zabiegów nie są trwałe – po pewnym, czasami bardzo krótkim czasie, włosy znów odrastają. Więc choć zapłacimy mniej, musimy wciąż pamiętać o regularnym usuwaniu owłosienia. Co więcej, nie każda kobieta dobrze znosi tego typu zabiegi. Mogą one podrażniać wrażliwą skórę. Często pojawiają się różnego rodzaju problemy, na przykład wrastających włosków. Jest tak, ponieważ wyrwane włosy odrastają coraz cieńsze, aż w końcu nie są w stanie przebić się przez skórę. W efekcie pod skórą tworzą się trudne do wyleczenia stany zapalne, które są bolesne i wyglądają chyba jeszcze mniej estetycznie niż niechciane włoski. Dlatego też profesjonalna depilacja laserowa to lepszy wybór nie tylko ze względu na wygodę, ale również z powodów zdrowotnych. 

depilacja bikini

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Należy pamiętać o spełnieniu kilku warunków zanim rozpoczniemy usuwanie owłosienia przy pomocy lasera. Po pierwsze, zdecydujmy się na niego w odpowiednim czasie. Chociaż gładkie ciało chcemy mieć głównie latem, powinniśmy pomyśleć o depilacji laserowej wcześniej. Najlepszym okresem na rozpoczęcie tego zabiegu jest jesień i zima. To dlatego, że skóra nie może być narażona w tym czasie na promieniowanie UV. Musimy także pamiętać, że co najmniej miesiąc przed wizytą w gabinecie należy zaprzestać stosowania wosku, depilatora oraz wszystkich innych metod depilacji, które na co dzień pomagają nam pozbyć się niechcianego owłosienia. Na kilka dni przed depilacją laserową dobrze jest nawilżać skórę kremami, aby lepiej zniosła zabieg. 

Gdzie dokonać depilacji laserowej w Warszawie? 

Pamiętajmy, że depilacja laserowa to zabieg, który wykonany w niewłaściwy sposób lub przy pomocy wadliwego sprzętu, może być niebezpieczny. Dlatego tak ważne jest, aby skorzystać z oferty profesjonalnego salonu kosmetycznego, cieszącego się dobrą opinią klientów. W Warszawie warto wykonać tego typu zabieg w Klinice Murano. Może ona poszczycić się 10- letnim doświadczeniem w specjalistycznej diagnostyce i leczeniu dermatologicznym, zabiegach z dziedziny dermatologii estetycznej, a także laseroterapii.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *